موضوع: "دهه فجر"

روحانی:می توانیم به همه ارمان های خود دست پیدا کنیم

نوشته شده توسط ساجدین(ندای صلح و حقیقت) روی 1394/11/23  •  ارسال نظر »

حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی روز پنج شنبه پس از پیوستن به خیل عظیم راهپیمایان 22 بهمن در جمع خبرنگاران گفت: امروز را به ملت بزرگ ایران تبریک می گویم و سپاسگزارم از ملت غیوری که بعد از 37 سال همچون سال های اول انقلاب در صحنه هستند.

وی ادامه داد: امروز اجتماع مردم غیور ایران را در تهران و سراسر کشور مشاهده می کنیم و برای رسیدن به تمام اهدافمان راه 22 بهمن 57 را باید ادامه دهیم.

رییس جمهوری همچنین اظهارداشت: بی تردید می توانیم به همه آرمان های خود با همت مردم و اتحاد و وحدت و انسجام دست پیدا کنیم.

قطعنامه راهپیمایان در سالگرد سی و هفتمین بهار انقلاب اسلامی در میدان آزادی قرائت شد. راهپیمایان با مشت های گره کرده و فریادهای الله اکبر بندهای این قطعنامه را تایید کردند.

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

راهپیمایی 22بهمن برگزار شد

نوشته شده توسط ساجدین(ندای صلح و حقیقت) روی 1394/11/23  •  ارسال نظر »

راهپیمایی یوم الله ۲۲بهمن و جشن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور پرشور پیر و جوان، زن و مرد در بیش از ۱۰۰۰ شهر کشور برگزار شد.

راهپیمایی 22 بهمن ساعت 9 صبح و به طور همزمان در سراسر کشور آغاز شد و رأس ساعت 10 مراسم رسمی این یوم‌الله در میدان آزادی با انجام جلوه‌های ویژه، ‌سقوط چتربازان نیروهای مسلح، ‌اجرای سرود و سخنرانی رئیس‌جمهور ادامه یافت.

راهپیمایان تهرانی در مسیرهای 10 گانه کمک‌های نقدی خود را به مستمندان اهداء کردند. این کمک‌ها برای پوشاک شب عید مستضعفان اختصاص می‌یابد.

سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه دقایق اولیه صبح امروز در میان راهپیمایان تهرانی حضور یافت.

عده‌ای از جوانان تهرانی با نقاشی کردن تصویر شهدای مدافع حرم در راهپیمایی امروز یاد و خاطره این شهیدان را گرامی داشتند.

در حاشیه راهپیمایی امروز و در حوالی میدان انقلاب برخی جوانان تهرانی با پوشیدن لباس‌های تفنگداران آمریکایی و نشستن بر کف یک قایق، صحنه دستگیری متجاوزان آمریکایی را بازسازی کردند.

حسن روحانی، رییس جمهور به جمع راهپیمایان پیوست.

همچنين محمود احمدي نژاد رئیس‌جمهور سابق کشورمان در خیابان آزادی و مسیر راهپیمایی 22 بهمن حضور پیدا کرد. تعدادی از جوانان اطراف احمدی‌نژاد حلقه زده بودند و سعی داشتند با وی عکس یادگاری بگیرند.

آیت‌الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام از تقاطع خیابان والعصر آزادی به خیل عظیم راهپیمایان 22 بهمن پیوست.

آیت‌الله صادق آملی‌لاریجانی، رئیس دستگاه قضایی لحظاتی قبل برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن در محدوده نواب - آزادی به جمع راهپیمایان 22 بهمن 94 پیوست.

اشتراک گذاری این مطلب!

شاهد حضور پرشور و گسترده مردم در راهپیمایی دشمن شکن 22 بهمن بودیم

نوشته شده توسط ساجدین(ندای صلح و حقیقت) روی 1394/11/23  •  ارسال نظر »

 

علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش در جمع راهپیمایان 22 بهمن اظهار داشت: خدا را شکر ملت ایران مانند همیشه و حتی بهتر از همیشه در راهپیمایی 22 بهمن حضور دارند و بنده به همراه خانواده احساس تکلیف کردم که دراین راهپیمایی باشم.

وی افزود: امسال شاهد حضور پرشور مردم در این راهپیمایی دشمن شکن هستیم واین حضور پرشور مسئولیت ما را بیشتر می کند و باید بیشتر کمر به خدمت ببندیم.

وزیر آموزش و پرورش گفت: دانش آموزان ایران اسلامی خود را صاحب این انقلاب می دانند و حضورشان در راهپیمایی این مطلب را تایید می کند که آنها همیشه در صحنه هستند.

وی ادامه داد: امیدواریم مردم عزیز ما با همین حضور پرشوری که در این راهپیمایی دارند در انتخابات 7 اسفند هم شرکت کنند واین حضور پرشور نشان می دهد مردم ما در آن میدان هم حضور پرشور خواهند داشت. وی انقلاب اسلامی را نتیجه مجاهدت‌های مردان بزرگ به‌ویژه امام خمینی(ره) عنوان کردو افزود: انقلاب اسلامی از عاشورای امام حسین (ع) آغاز شد و در 22 بهمن سال 57 به پیروزی رسید.

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

رویدادهای 22 بهمن1357

نوشته شده توسط ساجدین(ندای صلح و حقیقت) روی 1394/11/22  •  ارسال نظر »

 

1- با تلاش برخی از دوستان بختیار و نیز نزدیکان مهندس بازرگان، بنا شد جلسه‌ای با حضور بازرگان، بختیار و قره‌باغی تشکیل گردد. عباس امیرانتظام درباره این جلسه می‌گوید: قبل از جلسه، بختیار به من تلفن زد و گفت استعفای خود را در جلسه تسلیم خواهد کرد. لیکن بختیار در جلسه حاضر نشد و تنها استعفا نامه خود را برای جلسه فرستاد.

2- واحدهای نظامی چند شهر، از جمله لشگر زرهی قزوین، به سوی تهران روانه شدند. مردم، جاده تهران ـ کرج را به منظور جلوگیری از ورود واحدهای نظامی، مسدود کردند.

3- نبرد شدید مردم با نیروی گارد در خیابان‌های تهران شدت بیشتری پیدا کرد.

4- در پی درگیری‌های اخیر، پزشکی قانونی مملو از شهدایی است که در چند روز اخیر کشته و شناسایی نشده‌اند.

5- تسلیحات ارتش، زندان اوین، ساواک سلطنت آباد، مجلسین سنا و شورا،‌ رادیو و تلویزیون، نخست وزیری، ژاندارمری و شهربانی، به دست مردم تصرف شد.

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

رویدادهای 21 بهمن1357

نوشته شده توسط ساجدین(ندای صلح و حقیقت) روی 1394/11/21  •  ارسال نظر »

1- با آغاز درگیری مسلحانه، پرسنل انقلابی نیروی هوایی برای تسلیح مردم در ازاء کارت پایان خدمت سربازی، یک قبضه سلاح و هفت فشنگ در اختیار آنان قرار می‌دادند.

2- درساعت 5/4 بعدازظهر کلانتری تهران نو ـ پس از پنج ساعت زد و خورد شدید بین مأمورین گارد و مردم ـ سقوط کرد و مردم و گاردی‌ها در این زدو خورد چندین کشته و مجروح داشتند . از این پس، کلانتری‌ها یکی پس از دیگری به دست مردم ساقط شدند.

3- فرماندار نظامی تهران در اعلامیه شماره چهل خود، ساعات حکومت نظامی را از ساعت چهار و نیم بعدازظهر تا ساعت پنج صبح افزایش داد. پس از شدت گرفتن حملات مردم به کلانتری‌ها و پادگان‌ها، فرماندار نظامی تهران در همین روز ساعت منع عبور و مرور را تا ساعت دوازده ظهر افزایش داد. یعنی مردم تنها از ساعت دوازده شهر تا چهار و نیم بعدازظهر اجازه خروج از منازل خود را دارند.

اشتراک گذاری این مطلب!

ادامه »

رویدادهای 20 بهمن1357

نوشته شده توسط ساجدین(ندای صلح و حقیقت) روی 1394/11/20  •  ارسال نظر »

 

1- با حمله مأموران گارد به پادگان نیروی هوایی تهران، جنگ خیابانی آغاز شد. به گفته همافران، وقتی که رادیو اعلام کرد فیلم ورود امام خمینی بعد از اخبار تلویزیون نمایش داده خواهد شد، آنها در سالن پادگان اجتماع کردند. با ظاهر شدن تصویر حضرت امام بر صفحه تلویزیون، طنین صلوات سالن را پر کرد و در این هنگام، افراد گارد به سوی آنها تیراندازی کردند و درگیری آغاز شد.

2- مردم ساکن در اطراف خوابگاه همافران، هنگامی که از حمله نیروی گارد به همافران آگاه شدند، اهالی خیابان‌های اطراف را نیز با خبر کردند و طولی نکشید که جمعیت انبوهی در کنار دیوار خوابگاه گرد آمدند که با فریاد الله‌اکبر از همافران حمایت می‌کردند.

3- اجتماع مردم در کنار خوابگاه همافران نیروی هوایی که از ساعت ده شب آغاز شده بود همچنان ادامه یافت. ترس مردم این بود که در صورت پراکنده شدن، نیروهای گارد، مجددا به همافران حمله کنند، لذا از دفتر حضرت امام کسب تکلیف کردند و دفتر امام توصیه کردند که پراکنده نشوید.

4- مردم در کنار خوابگاه نیروی هوایی همچنان شعار می‌دادند و خود را با آتش لاستیک‌های فرسوده گرم می کردند که در ساعت 5/3 بعد از نیمه شب مأموران حکومت نظامی با خودروهای نظامی و در حالیکه از دور با شلیک رگبار مسلسل‌ها به طرف هوا در صدد ترساندن مردم بودند، به اجتماع مردم حمله کردند. در این هنگام مردم به کوچه‌های اطراف پناه بردند اما مأمورین توانستند یکصد و پنجاه و دو نفر را دستگیر و به محل استقرار حکومت نظامی در کلانتری تهران و منتقل کنند. در بین دستگیر شدگان دو روحانی نیز حضور داشتند.
تذکر: ظاهرا اولین کلانتری ساقط شده در جریان هجوم مردم همین کلانتری بود.

 

اشتراک گذاری این مطلب!

1 3 4